Cenówka

Cenówka to produkt, który musi się znaleźć w każdym punkcie sprzedaży. Związane jest to z faktem, iż oznaczenie towarów aktualną, adekwatną ceną stanowi obowiązek wynikający z przepisów prawa. Oprócz tego, jak pokazują badania, gdy znajdujący się na sklepowej półce produkt jej nie posiada, aż 80% potencjalnych klientów nie zdecyduje się na jego zakup. 

Cenówka standardowo ma postać niewielkiej plakietki przyczepionej do półki tuż pod produktem, w której umieszcza się karteczkę z nadrukową ceną. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, jako że pozwala na wprowadzenie okresowych promocji i zaprezentowanie konsumentowi, jak bardzo korzystna jest aktualna oferta, poprzez zestawienie kwoty z ceną przed obniżką. 

By cenówka spełniła swoje zadanie, należy ją umieścić w miejscu ogólnodostępnym i dobrze widocznym dla każdego klienta, bezpośrednio przy towarze, którego dotyczy wskazana cena. Skuteczne wsparcie dla niej stanowią shelf talkery – niewielkie materiały POS produkowane zwykle z tworzywa, które umieszcza się na krawędzi półki; nierzadko mają one miejsce na karteczkę z ceną.

Cenówki dostępne są w różnych wariantach. Do wyboru mamy między innymi:

  • Cenówki z bezbarwnej plexi ciętej laserowo, co sprawia, że krawędzie są gładkie i nie grożą skaleczeniem.
  • Cenówki drukowane na PCV – produkty wysokiej jakości, które umożliwiają wykonanie dowolnego, pełno kolorowego nadruku.
  • Cenówki na kiwaku – pozwalają na wpisanie ceny flamastrem i jej zmianę w przyszłości oraz wyróżnienie danego produktu na półce.
  • Cenówki do mięs i ciast – można je przykleić lub w prosty sposób zamontować na szpikulcu.

Cenówki drukuje się przeważnie na kredzie zabezpieczonej błyszczącą folią lub na hipsie – termoplastycznym, antystatycznym, wysokoudarowym polimerze, który może posiadać różne wersje kolorystyczne i powierzchnie. Stosuje się go zarówno w reklamie, jak i branży spożywczej czy przemysłowej.

W sklepie Accurate istnieje możliwość zamówienia cenówek o dowolnej formie i kształcie. Skorzystaj z naszej oferty już dziś!